Reklama

Reklama

Seria nalotów tureckiego lotnictwa na cele kurdyjskie w Iraku

Tureckie lotnictwo po raz kolejny zbombardowało cele kurdyjskie w Iraku. Z informacji podanych przez turecką armię wynika, że zniszczono wiele pozycji Partii Pracujących Kurdystanu na północy Iraku, między innymi ich twierdzę w górach Kandil.

Przedstawiciel Partii Pracujących Kurdystanu Dahmat Agit poinformował, że nalot trwał około godziny i spowodował zniszczenia w trzech wioskach. Nikt nie został ranny. 

W południowo-wschodniej Turcji, zdominowanej przez ludność kurdyjską, snajperzy zastrzelili policjanta, kiedy próbował rozbroić ładunek wybuchowy. Od lipca władze w Ankarze prowadzą ofensywę, wymierzoną w bazy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) na południowym wschodzie kraju i w północnym Iraku. 

W odpowiedzi na to PKK, uznawana przez Ankarę i dużą część społeczności międzynarodowej za organizację terrorystyczną, organizuje ataki na tureckich żołnierzy i policjantów. 

Wznowienie walk jest kolejną odsłoną turecko - kurdyjskiego konfliktu, który od 1984 roku pochłonął dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Irak | Kurdowie | Turcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy