Reklama

Reklama

Sikorski: Wizy do USA mniej atrakcyjne dla Polaków

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski uważa, że wizy do USA nie są dla Polaków już tak atrakcyjne jak kiedyś. Powód to m.in. fakt, że możemy podejmować legalną pracę i podróżować po całej Unii Europejskiej.

Sikorski nawiązał w ten sposób do poniedziałkowej zapowiedzi trzech legislatorów ze stanu Illinois, że wkrótce wniosą do Kongresu projekt ustawy, która może przyspieszyć zniesienie wiz wjazdowych do USA dla Polaków. Autorzy inicjatywy to senator Mark Kirk i kongresmani Mike Quigley i Dan Lipinski.

Reklama

Sikorski powiedział we wtorek w TOK FM, że podczas ubiegłotygodniowej wizyty w USA spotkał się z senatorem Markiem Kirkem z Chicago, który powiedział mu, że w tym tygodniu złoży projekt odpowiedniej rezolucji ws. wiz dla Polaków.

"Uważam, że wizy do Stanów Zjednoczonych nie są dla nas już takim wielkim tematem, jak były jeszcze dobrych parę lat temu, gdyż po pierwsze przyznawane są na 10 lat, a po drugie Polacy mogą podróżować i pracować legalnie w całej Unii Europejskiej" - mówił minister spraw zagranicznych.

Sikorski powtórzył także swój apel do Polaków, aby trzymali się wyznaczanych w wizach terminów powrotów do kraju.

Dowiedz się więcej na temat: Nie | USA | Radosław Sikorski | Polacy | wizy do USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje