Reklama

Reklama

Somalijscy piraci: Zabijemy Duńczyków

Jeśli dojdzie do próby odbicia Duńczyków, zakładnicy zostaną zabici - ostrzegł we wtorek somalijski pirat powiązany z gangiem, który w zeszłym tygodniu porwał duński jacht z trojgiem dzieci i czworgiem osób dorosłych na pokładzie.

Abdullahi Mohamed, który wcześniej dostarczał agencji AP wiarygodnych informacji, twierdzi, że jakikolwiek atak przeciwko piratom zakończy się śmiercią zakładników.

Reklama

Pirat przypomniał o zabiciu w ostatnim czasie czterech porwanych Amerykanów.

Jacht, na którym przebywa małżeństwo z dziećmi w wieku od 12 do 16 lat i dwoje innych dorosłych, został porwany w zeszły czwartek na Morzu Arabskim, na północny wschód od Somalii.

W ubiegły wtorek ujawniono, że piraci zastrzelili czworo amerykańskich zakładników z jachtu Quest, także porwanego na Morzu Arabskim. Strona amerykańska podjęła interwencję zbrojną przeciwko piratom, a gdy po wymianie ognia żołnierze weszli na pokład, odkryli, że wszyscy czterej zakładnicy zostali zastrzeleni.

Somalia nie ma skutecznie działającego rządu od roku 1991. Kraj pogrążony jest w chaosie, a na wodach wzdłuż wybrzeży kwitnie piractwo w celu wymuszania okupów. Przestępczy proceder przynosi piratom miliony dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: jacht | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy