Reklama

Reklama

Sondaż: Rosjanie polubili Ukrainę

W ciągu roku od dojścia do władzy na Ukrainie uznawanego za prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza Rosjanie zmienili swój stosunek do jego kraju - poinformowały ukraińskie agencje, powołując się na wyniki sondażu rosyjskiego centrum Lewady.

O ile w styczniu ub.r. pozytywny stosunek do Ukrainy deklarowało 52 proc. Rosjan, to w tym samym czasie roku bieżącego ich liczba wzrosła do 72 proc.

Reklama

W 2009 r., kiedy prezydentem w Kijowie był prozachodni Wiktor Juszczenko, pozytywnie wobec Ukrainy odnosiło się zaledwie 29 proc. respondentów w Rosji.

Zwiększa się też liczba Rosjan, którzy zauważają zbliżenie ich kraju z Ukrainą. W 2009 r. było ich tylko 9 proc., a na początku 2011 r. - 29 proc.

W tym samym okresie zmniejszyło się jednocześnie grono Rosjan przekonanych, że Ukraina zbliża się do państw zachodnich. W 2009 r. opinię tę podzielało 46 proc. badanych, a w 2011 r. - 26 proc.

Większość Rosjan (66 proc.) uważa, że zarówno ich kraj, jak i Ukraina powinny być państwami niepodległymi, nastawionymi wobec siebie przyjaźnie.

Dowiedz się więcej na temat: sondaże | Rosjanie | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje