Reklama

Reklama

Spotkanie Jensa Stoltenberga z Siergiejem Ławrowem

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, powiedział w sobotę w Monachium, że rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem na temat poszukiwania możliwości wznowienia dialogu w radzie NATO-Rosja.

Podczas 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa Stoltenberg przekonywał, że odpowiedź na działania Rosji leży w zwiększeniu obronności i dialogu.

Reklama

Poinformował, że w piątek spotkał się z Ławrowem i obaj zgodzili się na poszukiwanie możliwości wznowienia rozmów ramach rady NATO-Rosja.

"NATO nie szuka konfrontacji"

Stoltenberg mówił, że NATO nie szuka konfrontacji, nie chce też nowej zimnej wojny, a działania Sojuszu mają charakter obronny i odstraszający i nie są skierowane przeciwko Rosji.

Rada NATO-Rosja, stanowiąca platformę takiego dialogu, nie zebrała się ani razu od czerwca 2014 roku w związku z agresją Rosji na Ukrainie.

W stolicy Bawarii, Monachium, obraduje ponad 30 szefów państw i rządów oraz 60 ministrów spraw zagranicznych i obrony o bezpieczeństwie, przyszłości NATO i sytuacji w Syrii i na Ukrainie.

W sobotnich obradach uczestniczy prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje