Sprawdzian gotowości bojowej w Rosji. Dołączają kolejne oddziały

Coraz więcej jednostek włączanych jest do sprawdzianu gotowości bojowej rosyjskiej armii. Do ćwiczeń przystępują kolejne oddziały, które kierowane są na poligony.

W ramach sprawdzania gotowości bojowej rosyjskie okręty z floty czarnomorskiej oraz kaspijskiej wyszły w morze, żołnierze piechoty morskiej zostali zaś skierowani na oddalone poligony.

Reklama

Około tysiąca żołnierzy stacjonujących w Osetii Południowej oraz 200 jednostek sprzętu wojskowego skierowano na wysokogórski poligon "Dzarcemi".

W najbliższym czasie poszczególne oddziały z centralnego i zachodniego okręgu wojskowego zostaną skierowane na poligony znajdujące się w odległości ponad 2 tysięcy kilometrów. Na nowe poligony przerzucono już 8 tysięcy żołnierzy z jednostek zmotoryzowanych stacjonujących w Czeczenii i Dagestanie.

Jednocześnie na zachodniej Białorusi na poligonie pod Baranowiczami, a więc niedaleko polskiej granicy, w kulminacyjną fazę weszły manewry "Niezłomne braterstwo". Bierze w nich udział półtora tysiąca żołnierzy z Rosji, Białorusi i czterech innych poradzieckich republik należących do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym.

Przygotowanie do manewrów Kaukaz-2016

Wczoraj na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą.

Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.

Ćwiczenia odbywają się w ramach przygotowań do strategicznych manewrów Kaukaz-2016, które odbędą się we wrześniu na terenach Okręgów Federalnych: Południowego, Północnokaukaskiego i Krymskiego - poinformowała agencja TASS.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje