Reklama

Reklama

Starszy brat papieża Benedykta XVI Georg Ratzinger nie żyje

Zmarł Georg Ratzinger, starszy brat Benedykta XVI - informuje w środę (1.07) Reuters. Bracia utrzymywali bliskie relacje. W czerwcu emerytowany papież spędził kilka dnia w swoich rodzinnych Niemczech, gdzie odwiedził chorego Georga.

Georg Ratzinger zmarł w Ratyzbonie w Niemczech, w chwili śmierci miał 96 lat. 

Reklama

Starszy brat Benedykta XVI był katolickim księdzem, protonotariuszem apostolskim oraz dyrygentem chórów kościelnych.

Benedykt XVI udał się, by pożegnać brata

Emerytowany papież w połowie czerwca odwiedził swojego brata w Ratyzbonie, gdzie przebywał przez cztery dni. W tym czasie Benedykt XVI nie pokazywał się publicznie, większość czasu spędzał w domu brata, a tamtejsza diecezja apelowała do wiernych o uszanowanie prywatnego charakteru jego wizyty. Była ona, jak podkreślano, pożegnaniem obu braci, którzy zawsze byli ze sobą bardzo związani.

Bracia Ratzingerowie zostali wyświęceni na księży tego samego dnia, 29 czerwca 1951 roku w katedrze we Fryzyndze w swej rodzinnej Bawarii. Ks. Georg odwiedzał regularnie swego brata papieża w Watykanie w dniach Wielkanocy. Przyjeżdżał także po jego ustąpieniu z urzędu. W tym roku nie przyjechał z powodu pandemii.

Abp Gądecki przesyła kondolencje 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki napisał w środę na Twitterze: "W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje