Strzelanina przed meczetem w Awinionie

W niedzielę wieczorem doszło do strzelaniny przed meczetem Arrahma w Awinione na południu Francji - podaje dziennik "La Provence" (Prowansja). Pięć osób odniosło lekkie obrażenia. Sprawcy zbiegli. Trwa pościg. Prokuratura wyklucza atak terrorystyczny.

Do incydentu doszło po godz. 22.30, gdy na jedną z ulic w dzielnicy La Grange d'Orel w Awinionie zajechał samochód Renault Clio, z którego wysiedli dwaj mężczyźni. Jeden z nich uzbrojony był w pistolet, a drugi w strzelbę myśliwską. Zaczęli strzelać w kierunku ludzi wychodzących z meczetu.

Reklama

"Ludzie rozbiegli się we wszystkich kierunkach. Cztery osoby odniosły rany. Jedna z kul raniła też siedmioletnią dziewczynkę, która znajdowała się z rodzicami w mieszkaniu na drugim piętrze, w budynku obok meczetu. Nie są to poważne rany" - pisze "La Provence", powołując się na świadków.

W ocenie prokurator Laure Chabaud, która odpowiada za śledztwo w tej sprawie, zajście przed meczetem nie nosiło cech ataku terrorystycznego. Były to raczej porachunki młodocianych przestępców.

Napastnicy zbiegli. Trwa policyjny pościg.

Dowiedz się więcej na temat: Francja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje