Reklama

Reklama

Światowy Kongres Żydów z uznaniem o stanowisku Andrzeja Dudy

Światowy Kongres Żydów (WJC) poinformował, że jego przewodniczący Ronald Lauder z uznaniem wyraził się w piątek o "jednoznacznym potępieniu przez prezydenta Andrzeja Dudę antysemickiego pisma 'Tylko Polska', które zamieściło ostatnio obelżywy artykuł pt. 'Jak rozpoznać Żyda'".

"To nie był czas na dwuznaczność. Świat żydowski jest usatysfakcjonowany potępieniem przez prezydenta Dudę pisma 'Tylko Polska', które jest skazą na polskiej demokracji" - podkreślono w oświadczeniu WJC, akcentując, że dla takich publikacji nie ma miejsca ani w polskim, ani w żadnym innym społeczeństwie.

Reklama

"'Tylko Polska' jest antysemicka i albo musi przestać się ukazywać, albo natychmiast zmienić kurs" - głosi oświadczenie WJC.

"Możemy tylko mieć nadzieję, że polskie prawo przeciwko podżeganiu do nienawiści rasowej zostanie zastosowane wobec wydawców tego skandalicznego pisma, które publikuje treści, jakich nie widzieliśmy od czasu nazistowskiego 'Der Stuermer'" - podkreślił Lauder.

W oświadczeniu WJC odnotowano, że "Tylko Polska" jest wydawana przez "skrajnie nacjonalistycznego propagandystę Leszka Bubla, który w 2005 roku został skazany przez polski sąd za publikowanie antysemickich treści, co było naruszeniem polskiego kodeksu karnego".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje