Reklama

Reklama

Syria: Izraelskie ataki lotnicze w okolicach Damaszku

Syria oskarża Izrael o ataki lotnicze w regionie Damaszku. Państwowa agencja informacyjna SANA mówi o "izraelskiej agresji".

Do dwóch nalotów - jak podają syryjskie rządowe media - doszło w miejscowości Dimas oraz niedaleko lotniska w stolicy Syrii. Izrael na razie nie komentuje tych informacji. Rzecznik Sił Obronnych Izraela powiedział Reutersowi, że nie będzie "odnosił się do zagranicznych doniesień". 

Reklama

Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach nalotów. Mieszkańcy Damaszku donoszą o głośnych eksplozjach. Informację syryjskich mediów podała również stacja Al-Manar, kontrolowana przez libański Hezbollah. Według Al-Manar, Izrael ostrzelał lotnisko w Dimas. Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje, że celem nalotu w tej miejscowości był obiekt militarny. 

Od początku wojny w Syrii w 2011 roku Izrael przeprowadził kilka ataków na syryjskie cele wojskowe, w obawie przed dozbrajaniem Hezbollahu przez Damaszek. Do ostatniego nalotu doszło w regionie Al-Kunajtiry, na północnych stokach okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Izrael nigdy nie przyznał się do przeprowadzenia ataków.

Izrael stara się nie angażować w trwającą w sąsiedniej Syrii wojnę domową. Jednocześnie premier Benjamin Netanjahu wielokrotnie groził działaniami wojskowymi, by ostrzec Syrię przed tranzytem przez jej terytorium broni dla Hezbollahu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje