Szef brytyjskiej dyplomacji William Hague podał się do dymisji

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii William Hague nieoczekiwanie ustąpił ze stanowiska. Poinformowało o tym w poniedziałek późnym wieczorem Downing Street. Jego następcą ma być Philip Hammond, obecny minister obrony w rządzie Davida Camerona.

Dymisja ministra spraw zagranicznych jest częścią rekonstrukcji gabinetu premiera Camerona.

Reklama

53-letni Hague ma zająć się teraz przede wszystkim organizacją kampanii Partii Konserwatywnej przed zaplanowanymi na maj 2015 roku wyborami parlamentarnymi.

Jak podała w nocy z poniedziałku na wtorek brytyjska stacja BBC, nowym ministrem spraw zagranicznych ma być 58-letni Philip Hammond, dotychczasowy szef resortu obrony.

Hague poinformował na Twitterze, że po wielu latach pracy w Izbie Gmin nie będzie już kandydował w wyborach parlamentarnych. "Od maj 2015 roku, po tak długim czasie w polityce, zamierzam skoncentrować się na wielu innych rzeczach, którymi zawsze chciałem się zajmować" - napisał Hague.

"Jest on nie tylko wybitnym ministrem spraw zagranicznych, ale także zaufanym współpracownikiem, mądrym doradcą i wspaniałym przyjacielem" - opisał Williama Hague'a premier David Cameron.

Hague kierował brytyjską dyplomacją od maja 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat: William Hague

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje