Szef rosyjskiego MSZ nie odwołał wizyty w Polsce

Wiceszef MSZ Ryszard Schnepf powiedział w poniedziałek, że wizyta w Polsce szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa nie została odwołana.

- Informacja o odwołaniu wizyty w Polsce ministra spraw zagranicznych Rosji była pochopna - nie było takiego odwołania i mamy to ponownie potwierdzone, już oficjalnie - powiedział Schnepf w TVP Info.

Reklama

Wiceszef MSZ zaznaczył, że "nie ma sprecyzowanej daty wizyty". - I mogę powiedzieć tylko tyle, że mamy nadzieję, że ona się po prostu odbędzie. Wymaga to jeszcze potwierdzenia daty i agendy rozmów - podkreślił Schnepf.

W zeszły czwartek wieczorem - gdy parafowana została polsko- amerykańska umowa w sprawie instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej - niektóre media informowały o odwołaniu wizyty Ławrowa.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział wtedy, że polskie MSZ nie zostało o tym oficjalnie poinformowane.

Z kolei minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w piątek, że nie wie, czy szef rosyjskiego MSZ odwołał wrześniową wizytę w Polsce, i że w tej sprawie "mogło dojść do nieporozumienia". Podkreślił, że liczy, iż Siergiej Ławrow do Polski przyjedzie.

Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Schnepf | Polsko! | wizyta | Nie | Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje