Reklama

Reklama

Szwajcaria: Ksiądz podejrzany o molestowanie

Szwajcarska policja poinformowała, że w piątek aresztowała 40-letniego księdza z miejscowości Aadorf podejrzanego o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Postępowanie karne rozpoczął sąd z północno-wschodniego kantonu Turgowia.

Śledztwo prowadzone przez policję potwierdziło zachowanie "na granicy przestępstwa". Rzecznik policji nie chciał powiedzieć, w jaki sposób śledczy wpadli na trop księdza. Nie powiedział też, czy jego ofiary złożyły skargę oraz kiedy miało dojść do nadużyć.

Reklama

Kościół katolicki w Szwajcarii ogłosił w sobotę, że zbadał co najmniej dziewięć poważnych przypadków prawdopodobnych nadużyć seksualnych, do których doszło w ostatnich latach.

W ubiegłym tygodniu szwajcarski ksiądz przyznał się, że w latach 70. wykorzystywał seksualnie nieletnich w Austrii i Niemczech. Po tym jak sprawę do diecezji w Chur zgłosiła jedna z ofiar, ksiądz ten natychmiast zrzekł się funkcji administracyjnych. Na polecenie biskupa zgłosił się następnie na policję w austriackim mieście Bregenz, gdzie rozpoczęto śledztwo.

O nadużycia lub wykorzystywanie seksualne podejrzanych jest też pięciu mnichów z klasztoru benedyktynów w Einsiedeln w niemieckojęzycznej części Szwajcarii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje