Reklama

Reklama

Szwedzkie media: Irakijczyk skazany za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek

25-letni obywatel Iraku został skazany przez sąd w Sztokholmie na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia za zmuszanie do prostytucji nastoletnich Polek - informuje szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".

Mężczyzna, nazwany w artykule Khalid, poznawał polskie nastolatki przez internet, następnie proponował im przyjazd do Szwecji i połowę pieniędzy ze sprzedaży usług seksualnych. Na miejscu zmuszał je do częstych spotkań z mężczyznami oraz żądał od nich spłacenia długu za wynajem mieszkania. 

Szokujące ustalenia

Reklama

Sprawa wyszła na jaw, gdy 17-letnia Polka o imieniu Maria z północnej Polski, uciekła przed goniącym ją klientem do kawiarni w centrum Sztokholmu, a świadkowie zaalarmowali policję. 

"Dagens Nyheter" opisuje historię Marii. Mająca wówczas 16 lat dziewczyna borykała się z kłopotami w domu oraz w szkole.  

W wyniku śledztwa szwedzka policja ustaliła, że mieszkający w Szwecji Irakijczyk zmuszał do prostytucji nastolatki za pomocą alkoholu i narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono przedmioty mogące służyć seksualnej przemocy. 

Przypadek Marii prokuratura zakwalifikowała jako handel ludźmi, a dwóch innych Polek jako stręczycielstwo. Khalid został także skazany za posiadanie narkotyków. 

"Przełomowy wyrok"

Jak pisze "Dagens Nyheter", wyrok w sprawie Irakijczyka jest przełomowy, gdyż po raz pierwszy szwedzki sąd uznał ogłaszanie na portalu randkowym za formę stręczycielstwa. 

Khalid zeznał, że jedynie pomagał w napisaniu ogłoszeń w internecie. Mężczyźni, którzy płacili za usługi seksualne nastolatek, byli zarejestrowanymi użytkownikami tego samego portalu randkowego. Zostali skazani na karę grzywny. 

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje