Tajlandia: Konferencja prasowa chłopców uratowanych z jaskini

Chłopcy wraz z trenerem, których w zeszłym tygodniu uratowano w skomplikowanej międzynarodowej akcji ratowniczej z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, zostali w środę wypisani ze szpitala. W miejscowości Chiang Rai na północy Tajlandii odbyła się konferencja prasowa z ich udziałem. To pierwszy publiczny występ chłopców od czasu wydostania ich na powierzchnię.

Ostatni tydzień spędzili oni w szpitalu. W konferencji biorą udział również lekarze. 

Reklama

Przed kamerami chłopcy wystąpili w koszulkach drużyny piłkarskiej "Dzików", do której należą. Towarzyszył im trener. Władze szpitala w Chiang Rai poinformowały, że chłopcy są zdrowi, przeszli również testy psychologiczne i są gotowi do opuszczenia szpitala. 

Podczas pobytu w placówce medycznej przybrali na wadze, średnio 3 kilogramy, co zrekompensować miało utratę wagi podczas pobytu w jaskini. 

Na konferencji opowiadali m.in. o chwili, w której po ponad tygodniu od wejścia do jaskini zostali odnalezieni przez brytyjskich płetwonurków. W komunikacji z nimi pomagał jeden z chłopców, który znał angielski. 

Jak mówił podczas konferencji, na początku koledzy prosili go, aby przetłumaczył ratownikom, jak bardzo są głodni. Przed kamerami telewizyjnymi chłopcy sprawiali wrażenie uśmiechniętych i szczęśliwych ze względu na możliwość powrotu do domów.

Chłopcy podziękowali też ratownikom oraz personelowi szpitala. Ze względów medycznych nie mogli skorzystać z zaproszenia do obejrzenia finałowego meczu mundialu w Moskwie, ale jak poinformowali - obejrzeli wspólnie transmisję telewizyjną.  

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone.

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL