Tej nocy odbędzie się egzekucja seryjnego mordercy

Dzisiejszej nocy w USA zostanie wykonana egzekucja seryjnego mordercy Josepha Paula Franklina. To on ciężko ranił wydawcę magazynu Hustler Larry'ego Flynta, który został sparaliżowany na całe życie. Flynt nie chce jednak egzekucji Franklina.


Reklama

Joseph Paul Franklin mordował z powodów rasistowskich. Zabijał głównie Żydów i Afroamerykanów. W latach 1977-80 zamordował ponad 20 osób.

W 1978 roku w ataku snajperskim ciężko ranił Larry'ego Flynta - wydawcę magazynu pornograficznego Hustler. Powodem ataku była publikacja w Hustlerze zdjęcia białej kobiety z czarnym mężczyzną.

W wyniku uszkodzenia kręgosłupa Flynt został sparaliżowany od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to, wystąpił do sądu o zamianę kary śmierci Franklinowi. - Powinien pozostać w wiezieniu przez resztę życia. Tu nie chodzi o jego osobę. Z zasady sprzeciwiam się karze śmierci. Moje odczucia wobec jakiejkolwiek innej osoby byłyby takie same - tłumaczył Flynt dziennikarce CNN.

Szansa na darowanie życia Franklinowi jest jednak niewielka. Tuz po północy czasu lokalnego w Missouri zostanie mu wstrzyknięta trucizna. W wywiadach udzielonych w ostatnich dniach Franklin podkreślał, że nie jest już rasistą, bo w więzieniu poznał wielu czarnoskórych, "którzy okazali się takimi samymi ludźmi jak on".

Dowiedz się więcej na temat: egzekucja | Larry Flynt | rasizm | Larry Flint

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje