Trietiakow: Kosmiczne chamstwo Polaków

Dziekan wydziału telewizyjnego Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego Witalij Trietiakow na swoim blogu ostro skrytykował Polaków. Według niego w porażający sposób odnosimy się do wiedzy Rosjan na temat ich własnej historii. Stwierdzenie, że Rosjanie nie znają swojej historii nazwał "kosmicznym poziomem chamstwa".

Trietiakow odniósł się w ten sposób do wywiadu, którego rządowemu dziennikowi "Rossijskaja Gazieta" udzieliła Izabella Sariusz-Skąpska, której dziadek został zamordowany w Katyniu a ojciec zginął w katastrofie smoleńskiej.

Reklama

Pytana przez rosyjską dziennikarkę czy żywi żal do Rosjan za te wydarzenia stwierdziła, że nie. Zwróciła jednak uwagę, że dopóki Rosjanie będą uważali Stalina za bohatera narodowego, dopóty porozumienie między naszymi narodami będzie niemożliwe.

Takie stwierdzenia uznał za obraźliwe dziekan wydziału telewizyjnego moskiewskiego uniwersytetu. Witalij Trietiakow dziwi się, że ktoś śmie uczyć Rosjan ich własnej historii.

"Najbardziej zadziwiające jest to, że ta Pani jak zapewne i większość Polaków nawet nie rozumieją, na jakim kosmicznym poziomie chamstwa wypowiadają zdania na temat Rosji" - stwierdził na swoim blogu Trietiakow.

Dziekan wydziału telewizyjnego moskiewskiego uniwersytetu zastanawia się, jak Polacy zareagowaliby na analogiczne słowa o Józefie Piłsudskim i czy pouczają również Francuzów i Niemców.

Dowiedz się więcej na temat: stalin | Rosja | krytyka | Katyń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje