Reklama

Reklama

Trzech muzułmanów skazano w związku z zarzutami terrorystycznymi

Sąd w Londynie skazał w czwartek trzech brytyjskich muzułmanów, w tym jednego konwertytę, na kary więzienia za udanie się do Pakistanu w celu odbycia w tym kraju szkolenia terrorystycznego.

Według aktu oskarżenia cała trójka, poza zrealizowaniem w latach 2010-2012 podróży do Pakistanu, maskowała trasy swego poruszania się w celu uniknięcia obserwacji oraz dyskutowała na temat wytwarzania materiałów wybuchowych i ewentualnego dokonania zamachu w angielskim mieście Wootton Bassett, obok którego przez wiele lat znajdowała się wojskowa baza lotnicza Lyneham.

Reklama

22-letni Imran Mahmood został skazany na 9 lat pozbawienia wolności, 26-letni Jahangir Alom na 4 lata, a 30-letni konwertyta i były funkcjonariusz ochrony BBC Richard Dart na 6 lat. "Uważam, że rządzenie i sądzenie przysługuje wyłącznie Allahowi" - powiedział sądowi ten ostatni.

Jak zaznaczył prokurator Mark Topping, choć oskarżeni nie ustalili żadnego konkretnego celu do zaatakowania, "ich determinacja i zamiary były bardzo wyraźne". Dodał, iż w czasie lotniskowej kontroli w 2010 roku w plecaku Mahmooda znaleziono ślady silnego materiału wybuchowego.

Całą trójkę aresztowano w lipcu 2012 roku, krótko przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Londynie.

Dowiedz się więcej na temat: terroryzm | muzułmanie | wyrok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje