Turyści zabrali kamienie z Etny i odesłali z powodu przesądu

Dwoje turystów z Holandii, którzy we wrześniu po wycieczce na Etnę zabrali do domu w plecakach kamienie wulkaniczne, odesłało je do hotelu z prośbą o odniesienie ich na miejsce. Wszystko z powodu przesądu, o którym się dowiedzieli.

Włoskie media podały, że dyrekcja hotelu w Katanii na Sycylii otrzymała paczkę, po otwarciu której wpadła w niemałe zdumienie. Leżały w niej dwa pokaźnej wielkości kamienie z lawy wulkanicznej. W środku był również list, w którym nadawcy przesyłki - goście tego hotelu - wyjaśnili, że zabrali kamienie na pamiątkę wyprawy na wulkan. Ale potem, jak dodali, usłyszeli o przesądzie pochodzącym z Polinezji, według którego przynoszenie do domu skamielin lawy przynosi nieszczęście.

Reklama

W obawie, że spotka ich pech, Holendrzy postanowili odesłać "pamiątki" i poprosili pracowników hotelu, aby odnieśli je na Etnę.

Szef hotelu, cytowany przez agencję ADNKronos powiedział: "My nie wspinamy się często na wulkan. Ale położyłem kamienie na swoim biurku i poproszę przewodników turystycznych, aby wnieśli je na szczyt". Wyjaśnił zarazem, że na Sycylii przesąd ten nie przyjął się.

- Przesądów mamy już i tak tyle, że jeszcze tylko tego nam brakuje - dodał dyrektor hotelu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: kamienie | etna | Włochy | wulkan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy