UE: Zbyt niskie podatki w "10"

Podatki dla przedsiębiorstw w dziesięciu nowych krajach członkowskich Unii są za niskie - twierdzi kanclerz Gerdahrd Schröder w wywiadzie dla tygodnika "Focus", który ukaże się w poniedziałek.

Niedawno takiej podatkowej konkurencji w Unii Europejskiej sprzeciwił się premier Bawarii Edmund Stoiber. Nie zgadza się on na "organizowanie miejsc pracy na wschodzie za pośrednio niemieckie pieniądze m.in. z funduszy strukturalnych".

Reklama

Teraz do głosu opozycji przyłączył się szef niemieckiego rządu. Proponuje on stworzenie takich możliwości, aby w przyszłości w Unii Europejskiej podatki były na jednakowym poziomie. W przeciwieństwie jednak do Stoibera, kanclerz nie reaguje zbyt panicznie. Twierdzi, że ci którzy chcieli, już przeprowadzili się ze swoimi firmami na wschód.

W wywiadzie dla "Focusa" kanclerz mówił też wiele o europejskiej konstytucji - jest on przeciwny referendum w Niemczech w tej sprawie. Podkreślił również, że w Brukseli powinny zostać wprowadzone rozwiązania prawne, które pozwolą na przyjęcie konstytucji w Unii, nawet jeśli któreś z państw powie "nie" w narodowym referendum.

Dowiedz się więcej na temat: kanclerz | podatki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy