Reklama

Reklama

Ukraina: Ostrzelany mikrobus z Białorusinami

Mikrobus z białoruskimi turystami został ostrzelany w nocy z czwartku na piątek pod Równem na zachodzie Ukrainy. Kierowca został ranny. Turyści już wrócili do kraju - powiedział dziś rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi Alaksandr Ciszczanka.

- Autobus niedawno przekroczył przejście na granicy ukraińsko-białoruskiej. Wszyscy turyści wrócili do domu. Najbardziej poszkodowanego - kierowcę - umieszczono w szpitalu - powiedział Ciszczanka.

Jak dodał, w autobusie znajdowali się mieszkańcy obwodu homelskiego, którzy zamierzali spędzić kilka dni w Karpatach.

Reklama

Portal gazeta.ua podał, że do zdarzenia doszło około godz. 2 w nocy przy punkcie kontrolnym zorganizowanym przez mieszkańców Równego przy stacji benzynowej.

- Kiedy kierowca zobaczył na drodze uzbrojonych ludzi w maskach i z kijami bejsbolowymi, zaczął się cofać - powiedziała przedstawicielka milicji z Równego. - W tym momencie ktoś na punkcie kontrolnym wystrzelił w przednią szybę, kierowca doznał otwartego złamania ramienia.

W szpitalu stan kierowcy określono jako średnio ciężki. Oprócz niego jeszcze jedna kobieta została poraniona odłamkami szkła, ale jej zdrowiu nic nie zagraża.

Białoruskie MSZ wydało w piątek rano zalecenie, by w związku z wydarzeniami na Ukrainie białoruscy obywatele powstrzymali się przed wyjazdem na Ukrainę, a szczególnie do Kijowa i obwodu kijowskiego, o ile nie jest to absolutnie konieczne.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje