Ukraina: Rada przygotowała plan na wtorek

Ukraińska Rada Najwyższa przygotowała już wstępny plan na wtorek, kiedy to ma być rozpatrywana ustawa o leczeniu skazanych za granicą. Dziś przedstawiciele misji Parlamentu Europejskiego Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski oświadczyli w Kijowie, że jest to ostatni termin na przyjęcie odpowiedniej ustawy.

W opublikowanym na stronie internetowej ukraińskiego parlamentu planie czytamy, że tego dnia mają być rozpatrzone w drugim czytaniu dwie ustawy związane z integracją europejską: o prokuraturze oraz zmianach w ordynacji wyborczej.

Znalazła się tam także propozycja omówienia i ewentualnego przyjęcia w pierwszym czytaniu jednej z trzech ustaw przewidujących leczenie skazanych za granicą i jednej mówiącej o amnestii. Niewykluczone, że do tego czasu pojawią się jeszcze inne projekty pozwalające na rozwiązanie sprawy Julii Tymoszenko.

Jest to jeden z warunków, obok przyjęcia ustaw o prokuraturze i ordynacji wyborczej, podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukrainy i Unii Europejskiej pod koniec miesiąca w Wilnie.

Według obserwatorów, ostateczna decyzja zależy tak naprawdę nie od parlamentu, a od prezydenta Wiktora Janukowycza, który kontroluje deputowanych rządzącej większości.

Dotąd bez wahania przyjmowali oni każdą ustawę, która miała poparcie szefa państwa.

Dowiedz się więcej na temat: Julia Tymoszenko | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy