​USA nie podejmą w tym tygodniu rozmów z Rosją w sprawie Syrii

USA nie podejmą w tym tygodniu rozmów z Rosją w sprawie Syrii, które w poniedziałek zapowiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow - podaje we wtorek Reuters, powołując się na źródła zaangażowane w te negocjacje.

Rozmówcy Reutera nie wykluczyli jednak, że rozmowy takie mogą być podjęte w późniejszym terminie. Ławrow powiedział dzień wcześniej, że Stany Zjednoczone rozpoczną we wtorek wieczorem lub w środę rano w Genewie negocjacje na temat wycofywania rebeliantów z syryjskiego Aleppo.

Reklama

Dodał, że Rosja i USA porozumieją się w tej kwestii, a także, że Syryjscy rebelianci, którzy odmówią opuszczenia miasta będą traktowani jak terroryści.

Zachodni dyplomata powiedział agencji Reutera, że "rozmowy te nie będą się toczyć w Genewie", dodał też, że "nie jest jasne, kto tak naprawdę je odwołał".

Wschodnie dzielnice Aleppo, w których mieszka ponad 250 tys. osób, są od trzech miesięcy oblegane przez siły syryjskie wspierane przez Rosję, sojuszniczkę reżimu Baszara el-Asada. Rebelianci ostrzegają, że reżim i Rosjanie chcą wygrać wojnę, całkowicie wyniszczając ludność w rejonach kontrolowanych przez opozycję. Organizacje pomocowe alarmują, że miastu, w którym brakuje żywności, środków medycznych i paliwa, grozi katastrofa humanitarna. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy