Reklama

Reklama

USA pomogą w odbudowie afgańskiej armii i policji

Stany Zjednoczone mają pomóc w odbudowie afgańskiej armii i sił policyjnych. Swą gotowość zadeklarował prezydent George W. Bush po spotkaniu w Białym Domu z Hamidem Karzajem, tymczasowym premierem Afganistanu. Karzaj chciał również przekonać amerykańskiego prezydenta do udziału oddziałów USA w międzynarodowych siłach pokojowych.

Prezydent Bush utrzymuje stanowisko zgodne ze swoimi zapowiedziami jeszcze z czasów kampanii wyborczej. Jego zdaniem siły zbrojne Stanów Zjednoczonych powinny się zajmować wygrywaniem wojen, udział w siłach pokojowych pozostawiając innym narodom. Nie znaczy to jednak, że Amerykanie zamierzają się zrzec odpowiedzialności za sytuację w Afganistanie. Stany Zjednoczone zapewnią siłom pokojowym wsparcie logistyczne i zabezpieczenie zbrojne na wypadek jakichś nieoczekiwanych wydarzeń.

Reklama

Bush podkreślił, że poważne znaczenie dla bezpieczeństwa będzie miała współpraca w wyszkoleniu nowej armii i policji tego kraju. Prezydent obiecał, że Stany pozostaną partnerem Kabulu w obliczu wyzwań przyszłości. Hamid Karzaj podziękował za pomoc w wyzwoleniu kraju. Podkreślił, że jego naród potrzebuje teraz wsparcia.

Dowiedz się więcej na temat: armia | Stany | prezydent | karzaj | Bush | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje