Reklama

Reklama

W Hiszpanii i Portugalii podwoiła się dobowa liczba zgonów na COVID-19

W poniedziałek (29 czerwca) służby sanitarne Portugalii i Hiszpanii poinformowały odpowiednio o czterech i trzech zgonach osób zakażonych SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby liczby te wzrosły ponad dwukrotnie, do ośmiu zgonów w Portugalii i dziewięciu w Hiszpanii.

Podany we wtorek przez ministerstwo zdrowia Hiszpanii bilans zmarłych zawiera największy dobowy wzrost liczby ofiar zakażenia SARS-CoV-2 od ponad miesiąca. Z szacunków resortu wynika, że od poniedziałku zanotowano wzrost ofiar śmiertelnych o dziewięć przypadków, a łączna liczba zgonów na COVID-19 osiągnęła 28 355.

Reklama

Resort zdrowia wyjaśnił, że wśród wspólnot autonomicznych Hiszpanii o największej liczbie zmarłych po zakażeniu koronawirusem na czele znajdują się Madryt, Katalonia oraz Kastylia-La Mancha.

Do wtorkowego popołudnia służby medyczne Hiszpanii zanotowały łącznie 249 271 przypadków infekcji SARS-CoV-2. Podczas ostatniej doby liczba zakażonych osób wzrosła o 301. 

Więcej zgonów w tez w Portugalii

Od poniedziałku wyraźnie wzrosła też dobowa liczba zgonów w Portugalii. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem było ich cztery, to w ciągu kolejnej doby już osiem. Dotychczas w całym kraju zmarło po infekcji koronawirusem 1576 osób.

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zachorowań na Covid-19 wzrosła w Portugalii o 229. Łączna liczba osób, które zostały zainfekowane koronawirusem sięga już 42 141.

Na kilka godzin przed przywróceniem w 19 gminach aglomeracji Lizbony restrykcji, region ten przewodzi wśród obszarów o największej liczbie nowych przypadków infekcji w Portugalii. Podczas ostatniej doby - ponad 80 proc. zakażeń w kraju. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne