Reklama

Reklama

W Watykanie zostanie ogłoszony nowy dokument papieża

W Watykanie ogłoszony zostanie w południe dokument papieża Franciszka pod tytułem "Misericordia et misera". Papież wzywa w nim Kościół, aby nadal żył miłosierdziem z taką samą intensywnością, jak podczas zakończonego wczoraj nadzwyczajnego Jubileuszu.

Dokument zaprezentuje odpowiedzialny za organizację Roku Miłosierdzia włoski arcybiskup Rino Fisichella, który polemizuje z opinią, że zakończył się on fiaskiem. Mówią to głośno i z goryczą właściciele rzymskich hoteli i restauracji oraz handlowcy.

Reklama

Znikomy procent dwudziestu jeden milionów pielgrzymów, którzy przeszli przez Drzwi Święte w Watykanie, odwiedził bowiem ich lokale, czy zatrzymał się w Wiecznym Mieście na noc. Stąd niska ocena tego wydarzenia.

Arcybiskup Fisichella już wczoraj przypomniał, że Rok Miłosierdzia nie miał być rzymską wersją wystawy światowej Expo, która odbyła się w 2015 w Mediolanie. Pielgrzymi, jak zauważył włoski hierarcha, to nie turyści. Przyjechali do Rzymu, aby się modlić, a nie rozerwać i wydać pieniądze. Dlatego, jak podsumował arcybiskup, ci, którzy spodziewali się wysokich zysków, pomylili się w rachubach i ulegli iluzji.

Na wiadomość o Roku Miłosierdzia władze Rzymu zapowiedziały, że ściągnie on 35 milionów osób, ale szybko wycofały się z tych prognoz.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje