Watykańska gazeta o greckich wyborach

Optymistyczną interpretację wyników niedzielnych wyborów w Grecji proponuje "L'Osservatore Romano". Watykański dziennik postuluje, aby przy tej okazji wypracować nową ideę Unii Europejskiej, która odłożyłaby na bok problemy wspólnej waluty, rynków walutowych i zaciskania pasa.

"L'Osservatore Romano" nie wątpi, że zwycięstwo Syrizy w greckich wyborach otwiera nową fazę w dziejach Europy. Fazę, która oznacza ekspansję strefy społecznej w reakcji na politykę zaciskania pasa. Chodzi o stworzenie alternatywnej wizji, która przywróciłaby Europie rolę wzoru demokracji i poszanowania praw człowieka.

Czas kryzysu - stwierdza watykański dziennik - wychodząc od wyborów w Grecji, może być dla Europy okazją do dowartościowania jej specyfiki, do inwestycji w takich dziedzinach, jak badania naukowe, rozwój i kultura. 

Reklama

"L'Osservatore Romano" podkreśla, że najpilniejszym wyzwaniem, jakie stoi dziś przed polityką w Europie, jest tworzenie nowych miejsc pracy, ale także umocnienie demokracji poprzez odejście od dominacji finansów w gospodarce, co doprowadziło i nadal prowadzi do poważnych nierówności.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy