We Włoszech na wybory zapisało się ok. 3 tys. Polaków

Około 3 tysięcy Polaków, zamieszkałych na stałe we Włoszech lub przebywających w tym kraju czasowo, zapisało się na niedzielne wybory parlamentarne. Na terenie Republiki Włoskiej otwarto trzy obwodowe komisje wyborcze; w Rzymie, Mediolanie i Neapolu.

Komisja w siedzibie Ambasady RP w Rzymie przyjęła zgłoszenia od ponad 1800 osób, spośród których 350 wyraziło chęć głosowania korespondencyjnego. Tradycyjnie głosuje tu wielu przedstawicieli duchowieństwa z Watykanu i Wiecznego Miasta.

Reklama

Do komisji w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie zgłosiło się 1000 osób, z których 400 z nich poprosiło o pakiety wyborcze do głosowania korespondencyjnego. Dotychczas to właśnie do stolicy Lombardii przyjeżdżały duże grupy wyborców, organizowane przez koła polonijne na północy Włoch, między innymi w Turynie.

W punkcie w Neapolu głosować można tylko osobiście. Na listę wyborców wpisało się tam 65 osób.

Na wybory we Włoszech zgłosiła się niewielka grupa Polaków wziąwszy pod uwagę to, że w kraju tym przebywa ich na stałe ponad 100 tysięcy.

W ostatnich dniach pismo włoskiej Polonii "Nasz świat" informowało na swej stronie internetowej, że niektórzy wyborcy bardzo późno otrzymali pakiety do głosowania korespondencyjnego i w związku z tym obawiali się, czy odsyłane przez nich przesyłki dotrą na czas do komisji wyborczej. W związku z prośbami Polaków z okręgu mediolańskiego, w Konsulacie Generalnym RP w tym mieście w przeddzień głosowania pracownicy pełnili dyżur przyjmując przesyłki kurierskie z pakietami wyborczymi.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: W.E.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje