Reklama

Reklama

Węgry: Powstanie nowe ogrodzenie na granicy z Serbią

Na granicy Węgier z Serbią powstanie nowe ogrodzenie w celu wzmocnienia już istniejącego systemu zabezpieczeń - zapowiedział premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth. Rząd w Budapeszcie chce w ten sposób ograniczyć napływ migrantów do kraju.

"Trwa planowanie techniczne w celu wzniesienia masywniejszego systemu ochronnego obok już istniejącej linii obrony, która została zbudowana szybko" - powiedział Orban, nawiązując do postawionego w zeszłym roku ogrodzenia z drutu kolczastego.

Reklama

Orban oświadczył, że nowe ogrodzenie będzie "poważną konstrukcją", która będzie w stanie zatrzymać nawet kilkaset osób naraz.

Według Orbana przywódcy państw UE powinni sprzeciwić się błędnej - jego zdaniem - decyzji brukselskich biurokratów o przymusowym osiedlaniu uchodźców w państwach członkowskich.

Zbudowane w ubiegłym roku ogrodzenie wzdłuż granicy Węgier z Serbią i Chorwacją radykalnie zmniejszyło napływ migrantów z kierunku Bałkanów, ale pewna ich liczba wciąż przedostaje się przez granicę serbsko-węgierską.

Według najnowszych danych biura premiera od początku roku na terytorium Węgier dostało się nielegalnie niemal 17,9 tys. osób, w większości z Afganistanu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy