Więcej Rosjan wierzy w Putina niż w Boga

Więcej Rosjan wierzy w Putina niż w Boga - tak tytułuje swój tekst rosyjski dziennik "Wiedomosti". Gazeta przypomina, że we wrześniowym sondażu Centrum Analitycznego Jurija Lewady aż 86 procent Rosjan poparło politykę prezydenta.

Rosyjski dziennik zauważa, że takim wysokim poparciem cieszą się przywódcy państw uznawanych za totalitarne. Zestawia te dane z badaniami opinii publicznej na temat wiary w Boga. I tak w większości krajów na świecie, do wiary w Boga przyznaje się od 75 do 90 procent obywateli. W Rosji wskaźnik ten waha się od 65 do 73 procent.

Gazeta podkreśla, że Rosjanie wierzący w jakąkolwiek siłę wyższą, nawet liczeni łącznie, nie stanowią 86 procent społeczeństwa. - Śmiało więc możemy mówić, że więcej ludzi w Rosji popiera Putina niż wierzy w Boga - twierdzi dziennik i dodaje, że "taki wysoki poziom poparcia dla polityka świadczy o szczególnym stanie społeczeństwa".

"Wiedomosti" sugerują, że rosyjskie społeczeństwo znalazło się w sytuacji stada, które idzie za pasterzem. Gazeta wyjaśnia, że tak dzieje się, gdy obywatele czują się zagrożeni i liczą na "ratunek". Publikację zamyka przypomnienie, że podobnie było z 90-procentowym poparciem dla Georga Busha, zaraz po zamachach na WTC.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje