Reklama

Reklama

Wielka Brytania: 101. urodziny Królowej Matki Elżbiety

Od wczoraj przed bramami siedziby brytyjskiej królowej- matki Elżbiety gromadzą się tłumy zwolenników monarchii. Zebrani nie chcą przegapić zaplanowanych na popołudnie uroczystości, związanych ze urodzinami seniorki rodziny królewskiej.

Cieszy się ona ogromną popularnością wśród Brytyjczyków, dlatego wielkie obawy wywołała wiadomość o jej kłopotach ze zdrowiem.

Reklama

- Kiedy dowiedziałam się o tym, że przyjęto ją do szpitala przed trzema dniami, naprawdę bałam się że dzisiejsze uroczystości zostaną odwołane. Ale na szczęście okazało się, że wszystko jest w porządku, ona po prostu mnie zadziwia - mówiła jedna z uczestniczek obchodów. Ponad stuletnia królowa-matka cierpiała na anemię, ale po transfuzji krwi została przedwczoraj wypisana z kliniki.

Tradycyjnie w dniu urodzin Królowa Matka odbiera wojskowe honory od szkockiej straży na dziedzińcu Clarence House. Straż przemaszerowuje z orkiestrą. Następnie ok. godz. 10.15 miejscowego czasu, w towarzystwie ulubionego wnuka księcia Walii Karola wychodzi przed bramę przyjmować życzenia. Po powrocie na dziedziniec stojąc przed bramą odbiera honory od Królewskiej Artylerii Konnej.

Po południu organizuje zwykle urodzinowe przyjęcie w rodzinnym gronie.

Dowiedz się więcej na temat: uroczystości | Wielka Brytania | matki | urodziny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje