Wielka Brytania: Trzecie zatrzymanie ws. zamachu w metrze

Trzecie aresztowanie w sprawie zeszłotygodniowego zamachu w zachodnim Londynie. W Newport w południowej Walii, ponad 200 kilometrów od stolicy, policja zatrzymała we wtorek wieczorem 25-letniego mężczyznę.

Służby nie udzielają bliższych informacji o zatrzymanym, ale mówią o dużych postępach w śledztwie, które ma przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy mężczyzna, który zostawił w piątek w metrze bombę domowej roboty, działał sam.

Reklama

Brytyjskie media obiegają nagrania z ulicznych kamer, pokazujące piątkowy poranek w spokojnym miasteczku Sunbury. Widać na nich mężczyznę niosącego reklamówkę jednego z dyskontów. To w tej lub podobnej torbie umieszczono ładunek. Ślady wiodą do domu starszego małżeństwa, które poświęciło życie na bycie rodzicami zastępczymi dla setek dzieci, w tym uchodźców.

Media na Wyspach donoszą, że dwaj wcześniej zatrzymani mężczyźni uchodźcy z Syrii i Iraku w wieku 18 i 21 lat. Policja na razie nie potwierdza tych informacji. Dla dobra śledztwa funkcjonariusze nie dzielą się z opinią publiczną wieloma danymi, które już posiadają. 

Policjanci dostali więcej czasu na przesłuchanie obu mężczyzn przebywających w areszcie od weekendu. Dotąd nikomu nie przedstawiono formalnie zarzutów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje