William i Kate pozywają magazyn za nagie zdjęcia księżnej

Książę William i jego żona księżna Kate złożyli pozew o naruszenie prywatności przeciwko francuskiemu magazynowi "Closer", który w piątek opublikował zdjęcia księżnej opalającej się topless - poinformował rzecznik rodziny królewskiej.

Zdjęcia wykonali paparazzi na zamku w Prowansji na południu Francji, gdzie drugi w kolejce do brytyjskiego tronu książę William i Kate spędzali na początku września wakacje.

Reklama

Dwór królewski nazwał incydent, który niezwykle zasmucił książęcą parę, "groteskowym naruszeniem prywatności przypominającym najgorsze ekscesy prasy i paparazzich za życia matki Williama, księżnej Walii Diany".

Dwór królewski nie sprecyzował, czy w pozwie jest mowa o jakimkolwiek odszkodowaniu albo zadośćuczynieniu za straty poniesione przez księcia i księżną Cambridge w związku z publikacją.

Magazyn plotkarski "Closer" nie zgadza się jednak z zarzutami o naruszenie prywatności.

- Dwór królewski przesadził z reakcją na te zdjęcia. Wszystko, co na nich widać, to dwoje młodych, szczęśliwie zakochanych nowożeńców - stwierdziła Laurence Pieau, redaktorka naczelna magazynu.

- Zdjęcia przedstawiają młodą kobietę topless; dziesiątki takich można zobaczyć codziennie na plaży we Francji czy gdziekolwiek na świecie - dodała.

Kate i William podróżują obecnie po krajach Azji Południowo-Wschodniej w ramach obchodów 60-lecia panowania Elżbiety II.

Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje