Reklama

Reklama

"Wilno Na Rowerach Bez Pedałów". Homofobiczne hasła na polskim zlocie

Litewski urząd ds. równych możliwości powiadomił w czwartek, że bada doniesienia o T-shirtach z homofobicznymi napisami; koszulki miały na sobie osoby uczestniczące w niedawnym zlocie turystycznym polskich organizacji na Litwie - podała agencja BNS.

Rzeczniczka ds. równych możliwości Agneta Lobaczevskite powiedziała, że jej urząd ma prawo do wszczęcia dochodzenia w tej sprawie, która została upubliczniona. Zapowiedziała, że wyniki dochodzenia zostaną przedstawione najszybciej, jak to będzie możliwe.

Reklama

Na koszulkach widniało hasło "Wilno Na Rowerach Bez Pedałów".

- Ubolewamy, że takie słownictwo jest używane na imprezach publicznych współorganizowanych przez partie polityczne finansowane z litewskiego budżetu - powiedział agencji BNS szef Litewskiej Ligi Gejowskiej Vladimir Simonko. Agencja pisze, że zdjęcia uczestników zlotu w T-shirtach z napisem, który oburzył środowiska LGBT, zamieszczono na stronie internetowej AWPL.

Według BNS szef Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski zapewnił, że hasło nie miało być obrazą dla środowisk LGBT, a cała sprawa została "wyolbrzymiona".

Rodzinny Zlot Turystyczny Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) i Związku Polaków na Litwie (ZPL) odbywał się w dniach 11-12 lipca

Dowiedz się więcej na temat: Wilno Na Rowerach Bez Pedałów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje