Reklama

Reklama

Wkrótce nowe posłanie bin Ladena

Przywódca międzynarodowej sieci terrorystycznej Al Kaida Osama bin Laden wkrótce wystąpi w internecie z kolejnym obszernym posłaniem do społeczności międzynarodowej, tym razem o "udaremnionych spiskach" w Iraku.

Na "islamskiej" stronie internetowej, przekazującej często różnorakie informacje i wystąpienia przywódców islamskiego terroryzmu, zamieszczono w nocy z czwartku na piątek zapowiedź 56- minutowego orędzia Osamy bin Ladena, którego jednym z tematów ma być "Islamskie Państwo w Iraku", powiązane z Al Kaidą ugrupowanie działające w Iraku.

Reklama

Wystąpienie przywódcy terrorystów ma mieć formę nagrania audio lub wideo, zatytułowanego "Droga do udaremnienia spisków w Iraku" i wyprodukowanego przez firmę medialną As-Sahab, realizującą zamówienia Al Kaidy.

Internetowy zwiastun zazwyczaj wyprzedza o trzy dni nadanie samego wystąpienia przywódców tej organizacji, tak więc można spodziewać się, że nastąpi to w Sylwestra lub Nowy Rok.

Indagowani przez agencję AFP przedstawiciele amerykańskiej agencji wywiadowczej SITE, specjalizującej się w przechwytywaniu informacji od Al Kaidy, potwierdzili prawdziwość zapowiedzi i prawdopodobieństwo jej rychłego spełnienia.

Internetowy zwiastun na stronie "islamskiej" zawiera też krytyczne w tonie uwagi na temat znanej w świecie arabskiej, satelitarnej stacji telewizyjnej Al Dżazira, która wg autorów zwiastuna "prowadzona jest przez niewiernych".

Te krytyczne uwagi wiążą się prawdopodobnie z nietrafnym - zdaniem autora - doborem fragmentów poprzednich wypowiedzi bin Ladena emitowanych w tej stacji, a zwłaszcza z uwypuklaniem jego oceny z październikowego wystąpienia, że powstańcy popełnili błędy we Iraku ze względu na fanatyzm.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Osama bin Laden | przywódcy | pościel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje