Włochy: Salvini zapowiada obowiązkową służbę wojskową

Wicepremier i szef włoskiego MSW chce przywrócić obowiązkową służbę wojskową lub cywilną. Matteo Salvini przemawiał na wiecu w Lesinie w Apulii, gdzie spędza wakacje.

Wicepremier Salvini powiedział, że rząd rozważa przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej, zawieszonej w 2005 roku. Poinformował, że obecnie analizowane są koszty, forma i długość poboru, który obowiązywałby również kobiety. 

Reklama

Podkreślił, że włoska młodzież traci poczucie obowiązku, jakie ma wobec kraju i społeczeństwa, a także dyscypliny, której nie są jej w stanie nauczyć rodzice. 

"Pomoże to integracji, współżyciu, nauczy poświęcenia, praw, ale i obowiązków obywatelskich. Myślę, że przydałoby się to naszym chłopcom i dziewczętom" - powiedział Salvini. 

Opowiedział się za 8-miesięczną służbą w wojsku z prawem zamiany na pracę w pogotowiu ratunkowym, ochronie cywilnej lub w innych podobnych strukturach. Przypomniał, że podobne plany ma rząd Francji.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje