Reklama

Reklama

Włochy: Zatrzymano kolejną łódź z nielegalnymi imigrantami

Włoska Straż Przybrzeżna zatrzymała w czwartek wieczorem kolejny kuter rybacki z ok. 20 nielegalnymi imigrantami na pokładzie. MSZ ostrzega przed eskalacją zjawiska nielegalnej imigracji z krajów Afryki Północnej.

Telewizja państwowa RAI pokazała materiał, w którym mały kuter rybacki jest eskortowany do portu na włoskiej Lampedusie. Straż Przybrzeżna nie chciała podać narodowości znajdujących się na jego pokładzie osób.

Reklama

To pierwsze takie wydarzenie od czterech dni. Przerwę spowodowały zła pogoda i wzburzona woda na Morzu Śródziemnym.

Minister spraw zagranicznych Franco Frattini ostrzegł również w czwartek, że liczba nielegalnych imigrantów może wzrosnąć do 50 tysięcy, jeśli kraje europejskie nie stworzą programu stymulacyjnego dla gospodarek państw północnoafrykańskich, który zachęciłby ich młodych mieszkańców do pozostania w swoich ojczyznach.

Burmistrz Lampedusy - położonej bliżej Afryki niż Włoch, do których należy - ostrzegł, że zalew imigrantów zagraża kluczowemu dla wyspy przemysłowi turystycznemu. Na wyspie liczącej sześć tysięcy mieszkańców przebywa obecnie ponad 5,3 tys. nielegalnych imigrantów, którzy dotarli tam drogą morską z Tunezji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy