​Wpadli do domu i zabili 10-latkę. Rodzice walczą o życie

Śledczy z Północnej Karoliny poszukują sprawców brutalnego napadu na jedną z rodzin mieszkających niedaleko Sacramento. W sobotni wieczór co najmniej dwóch mężczyzn wpadło do domu, otworzyło ogień do domowników i uciekło. Strzały zabiły 10-latkę, jej rodzice zostali ciężko ranni.

W czasie ataku w domu przebywał jeszcze 14-letni chłopiec. Znajdował się jednak wtedy w pokoju po drugiej stronie mieszkania, dlatego też nic mu się nie stało.

Reklama

Teraz śledczy przeszukują okolicę i szukają świadków sobotniego napadu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że napastnicy oddali co najmniej 12 strzałów.

- Kimkolwiek byli sprawcy, strzelali oni stojąc w drzwiach. To nie był atak z ulicy - mówił rzecznik szeryfa w Sacramento, Jason Ramos. Jak podejrzewają policjanci, rodzina mogła być powiązana z jednym z lokalnych gangów. 

Nie ujawniono jednak ich danych. Nie wiadomo również, czy to dziewczynka była celem ataku. Rodzina żyła w tym domu od niecałego roku. Wcześniej nie interweniowała tam policja. Okolica, w której doszło do ataku, jest przez policję uważana za "spokojną, w której mieszka wiele młodych rodzin". 

Czytaj więcej na RMF24.pl

Dowiedz się więcej na temat: morderstwo | dziecko | USA | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje