Reklama

Reklama

"Wrzesień 11" będzie walczył z terroryzmem

Walka z terroryzmem - taki cel postawiła sobie specjalna grupa utworzona z członków Interpolu i FBI. Grupa nosi nazwę "Wrzesień 11" i powstała podczas dzisiejszego spotkania sekretarza generalnego Interpolu - Ronalda Noble'a z przedstawicielem tej organizacji w Hiszpanii - Jesusem Espigaresem.

W jaki sposób będzie działać ta grupa na razie nie zostało jeszcze ujawnione. Wiadomo na pewno, że zostanie utworzona ogromna baza danych na temat wszystkich terrorystów. Tuż po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której zapewniono, że rozpoczynająca się współpraca jest taka, jakiej jeszcze nie było. Oczywiście w tej chwili najważniejsze jest odnalezienie autorów wtorkowego zamachu.

Reklama

Dlatego zaraz po spotkaniu w Hiszpanii rozesłano listy gończe za bin Ladenem. Oficjalny podany w nim powód to zamordowanie w 1994 roku przez Ladena dwóch obywateli Niemiec. Również dzisiaj postanowiono, że już wkrótce - 24 września - odbędzie się w Budapeszcie posiedzenie Interpolu, w którym weźmie udział 178 krajów.

Na zakończenie spotkania sekretarz generalny Interpolu Robert Noble podkreślił, że najważniejsza jest współpraca. "Nie ma lepszych ani gorszych. Możesz być bardzo dobry, ale jeśli popełnisz błąd twoje dotychczasowe sukcesy nic nie są warte" - powiedział Noble mając oczywiście na myśli wtorkową tragedię.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: noble | wrzesień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy