Współpracownik Saeba Erekata aresztowany za szpiegostwo na rzecz Izraela

Współpracownik Saeba Erekata, głównego negocjatora z Izraelem i numeru dwa Organizacji Wyzwolenia Palestyny, został aresztowany za szpiegostwo na rzecz Izraela - podały w niedzielę palestyńskie źródła bezpieczeństwa. Jego tożsamości nie ujawniono.

"Mężczyzna, który został aresztowany przed dwoma tygodniami, pracował w departamencie negocjacyjnym jako urzędnik i nie miał dostępu do dokumentów politycznych. Przyznał się do winy" - podał pragnący zachować anonimowość przedstawiciel palestyńskich służb bezpieczeństwa.   

Reklama

Jak pisze AFP, palestyńskie służby bezpieczeństwa usiłują oszacować "straty spowodowane przez podejrzanego dla palestyńskiego bezpieczeństwa, tak, aby jak najszybciej poinformować wymiar sprawiedliwości i opinię publiczną".   

Erekat, bliski współpracownik prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, uczestniczył we wszystkich negocjacjach pokojowych z Izraelem, które są od dwóch lat w martwym punkcie. Został on mianowany w sierpniu ubiegłego roku przez Abbasa na stanowisko sekretarza wykonawczego OWP.   

Według ustawodawstwa palestyńskiego szpiedzy na rzecz Izraela, zabójcy i przemytnicy narkotyków są skazywani na karę śmierci. 

Dowiedz się więcej na temat: Izrael

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy