Reklama

Reklama

Wycieczkowiec z Polakami na pokładzie zerwał się z cumy

Luksusowy wycieczkowiec Carnival Triumph remontowany w porcie w Mobile w stanie Alabama zerwał się z cumy i uderzył w inne statki. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych. Jak dowiedział się nasz amerykański korespondent Paweł Żuchowski, na pokładzie jednostki jest kilkudziesięciu Polaków.

Dryfując w kanale portowym wycieczkowiec uderzył w kilka innych jednostek oraz w suchy dok.Według świadka wypadku, z którym rozmawiał nasz dziennikarz, statek jest dość mocno poobijany. Podtrzymuje go holownik.

Reklama

Polacy znajdujący się na pokładzie to robotnicy zatrudnieni do przeprowadzenia remontu. Po jego zakończeniu, które jest planowane na czerwiec, statek miał wyruszyć w rejs. 

O Carnival Triumph było głośno w lutym, kiedy jednostka miała poważne problemy na wodach Zatoki Meksykańskiej. Pożar w maszynowni doprowadził do tego, że na statku nie było prądu, nie działał także system wodno-kanalizacyjny. Cała Ameryka w napięciu śledziła losy pasażerów dryfującej jednostki, którą 15 lutego udało się szczęśliwie odholować do portu. 


Paweł Żuchowski

Czytaj więcej na stronie RMF24.pl


Dowiedz się więcej na temat: Carnival Triumph

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje