Zmarł Ivo Pešák, który wcielił się w rolę "Jožina z bažin"

W wieku 66 lat zmarł w Pradze Ivo Pešák. Śpiewak i klarnecista był członkiem zespołu "Banjo Band" znanego w Polsce z przeboju "Jožin z bažin".

Reklama

W teledysku, który podbił polski internet, Pešák odgrywał rolę Jozina. Muzyk zmarł w szpitalu z powodu komplikacji po operacji by-passów - informuje internetowa strona czeskiego radia.

Piosenka o Józku z bagien, który przez moczary skrada się do wioski, zjada najchętniej prażan i nie boi się niczego oprócz białego proszku sypanego z samolotu, wdarła się na polski rynek muzyczny w 2007 roku.

Teledysk z ekspresyjnym tańcem Ivo Pešáka został nagrany dla czeskiej telewizji w 1978 roku. Sama piosenka powstała na zamówienie wójta jednej z morawskich wsi, gdzie dzieje się historia Jožina. Kres wybrykom zębatego potwora z bagien kładzie ostatecznie wykonawca piosenki, który w zamian za rękę córki wójta i pół PGR-u łapie straszydło.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje