35 lat krzemienia pasiastego w Sandomierzu

Pierwsza biżuteria z krzemieniem pasiastym powstała 35 lat temu w Sandomierzu, w miejscu o szczególnym klimacie artystycznym i bogatych tradycjach złotniczych sięgających średniowiecza.

Wprawdzie dopiero od siedmiu lat odbywają się tu Sandomierskie Warsztaty Złotnicze "Krzemień pasiasty - kamień optymizmu", ale udało się już nimi zainteresować całkiem liczne grono wybitnych artystów zajmujących się sztuką srebra a zarazem chętnych do twórczych eksperymentów z krzemieniem.

Reklama

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu gromadzi i eksponuje jedyną w świecie kolekcję biżuterii z tym rzadkim minerałem, będącą efektem sandomierskich działań. W październiku odbędzie się V edycja warsztatów.

Kolejna inicjatywa związana z popularyzacją krzemienia pasiastego, to także pierwsza jak do tej pory sesja naukowa podejmująca szerokie spektrum zagadnień związanych z krzemieniem pasiastym, która odbędzie się 12 października w sandomierskim Ratuszu.Okazję do spotkania naukowców, artystów i wszystkich którym bliski jest ten temat, wyznaczył oczywiście jubileusz 35-lecia krzemienia pasiastego w biżuterii.

Organizatorzy sesji - Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz "Gold & Silver Gallery" Galeria autorska Cezarego Łutowicza, serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu oraz na wernisaż wystawy jubileuszowej.

Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony Sandomierza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje