Reklama

Reklama

Chemikalia w pobliżu jednostki wojskowej

Niebezpieczne znalezisko w pobliżu jednostki wojskowej w Kielcach. Nasz reporter dowiedział się o nieznanych środkach chemicznych porozrzucanych wokół małego składowiska. Na boisku w jego pobliżu często przebywa młodzież, widziano tam także bawiące się dzieci.

Obok jednostki jest droga prowadząca na strzelnicę. Co prawda stoi tam znak informujący o terenie wojskowym, ale wejść można bez przeszkód. Obok starego czołgu, przy którym czasami bawią się dzieci jest mały budynek z wyrwanymi drzwiami. W środku i obok budynku nasz reporter znalazł mnóstwo kolorowych fiolek z płynem, maski przeciwgazowe i tablice z informacjami na temat broni chemicznej.

Reklama

Znalezisko zaniósł dowódcy jednostki, który powiedział: - To są proszę pana środki do rozpoznania terenu skażonego czy środka skażonego. Te środki powinny być albo przekazane, albo zlikwidowane. To mnie dziwi, że akurat u mnie to jest.

Jednym słowem chemikalia nie powinny być groźne, chyba że ktoś by się ich napił. Nie powinny one także znajdować się w pobliżu jednostki, która w tej chwili jest w trakcie likwidacji. Ktoś musiał o nich zapomnieć i nikt nie zauważył, że do składu chemicznego było włamanie. Teraz mimo, że to policja jest odpowiedzialna za ten teren, bo przejmuje jednostkę - żołnierze zebrali wszystkie chemikalia i w ciągu kilku dni zostaną one zlikwidowane. Dowódca powiedział naszemu reporterowi, że patrole będą zwracały pilniejszą uwagę na to co się dzieje wokół jednostki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje