Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: 61-latek śmiertelnie postrzelony. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego

Świętokrzyska policja poszukuje 57-letniego Leszka Gawiora, który może mieć związek ze śmiertelnym postrzeleniem 61-letniego mieszkańca gminy Morawica. Funkcjonariusze ostrzegają, że poszukiwany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Policjanci pierwszy sygnał o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Zbrza w gminie Morawica, otrzymali w środę (8 lipca) po godz. 14. 

Reklama

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji znalazł on ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować" - powiedział sierż. szt. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. "Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków" - dodał.

Duża akcja policji

Sprawca oddalił się. 

"Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem" - podkreślił Macek, dodając jednocześnie, że w poszukiwania podejrzewanego bierze udział kilkudziesięciu policjantów.

"W akcje zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni, kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę" - dodał.

Może być uzbrojony

Policja opublikowała personalia i rysopis mężczyzny. Poszukiwany to 57-letni Leszek Gawior. Mężczyzna ostatnio ubrany był w ciemną kurtkę, czerwoną koszulkę oraz długie spodnie. 

Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt z policją. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że zastrzelony mężczyzna to sołtys Zbrzy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje