Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: 61-latek śmiertelnie postrzelony. Trwa policyjna obława

61-letni mężczyzna został śmiertelnie postrzelony w środę (8 lipca) w Zbrzy w woj. świętokrzyskim. Policja wstępnie ustaliła, kto mógł być sprawcą. Trwa obława z udziałem kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poinformował, że sygnał o zdarzeniu wpłynął w środę po godzinie 14. 

Reklama

"Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, na numer alarmowy 112 z informacją, że na jednej z posesji w miejscowości Zbrza znalazł on ciało mężczyzny. Jak się okazało, 61-latek miał ranę postrzałową głowy. Zgłaszający podjął reanimację, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować" - powiedział Macek.

Dodał, że przy ciele nie znaleziono broni. "Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został śmiertelnie postrzelony i kwalifikujemy to jako zabójstwo. Na miejscu pracuje prokurator, biegły medycyny sądowej oraz technicy, którzy prowadzą oględziny miejsca zdarzenia, zbierają ślady i przesłuchują świadków" - dodał.

Sprawca oddalił się. "Wstępnie ustaliliśmy, kim ta osoba mogła być. Była już wcześniej notowana i miała konflikty z prawem" - podkreślił Macek, dodając jednocześnie, że w poszukiwania podejrzewanego zaangażowanych jest kilkudziesięciu policjantów.

"W akcję zaangażowani są funkcjonariusze prewencyjni, kryminalni i ruchu drogowego. Na drogach mamy wystawione posterunki blokadowe, kontrolujemy samochody tak, aby zatrzymać tego wytypowanego mężczyznę" - dodał.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że zastrzelony mężczyzna to sołtys Zbrzy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje