Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: Wyłudziła 100 tys. zł. Oferowała leczenie w Chinach

28-letnią kobietę, która wyłudziła ponad 100 tys. zł, oferując leczenie onkologiczne w Chinach, aresztował w sobotę Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Kobiecie grozi osiem lat więzienia.

O sprawie w poniedziałek poinformowała świętokrzyska policja i Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Reklama

Do mundurowych pod koniec września zgłosiła się mieszkanka powiatu skarżyskiego przypuszczając, że może być oszukiwana przez 28-latkę, która utrzymywała wśród swojej rodziny, że jest ciężko chora.

Kobieta twierdziła, że w Chinach przeszła specjalistyczne leczenie onkologiczne, dzięki któremu została wyleczona. Podobne wsparcie zaoferowała mieszkance powiatu skarżyskiego, która szukała pomocy dla swojego chorego męża. W ten sposób 28-latka oraz jej 60-letni wspólnik, który podawał się za lekarza, wyłudzili - jak podaje policja - ponad 106 tys. zł.

W piątek kobieta została zatrzymana przez policję, a następnego dnia usłyszała zarzut oszustwa. 28-latka przyznała się do popełnionego przestępstwa oraz złożyła wyjaśnienia. Tego samego dnia sąd, na wniosek prokuratury, wydał nakaz aresztowania kobiety na trzy miesiące. Podejrzanej grozi osiem lat więzienia.

Wobec jej wspólnika sąd zastosował policyjny dozór.

Piotr Grabski

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje