Adamek napisał list do Tuska. "To śmiertelne zagrożenie"

"Piszę do Pana, jako były górnik i osoba, która zna trud pracy na Śląsku" - tak swój list do Donalda Tuska zaczyna Tomasza Adamek, kandydat Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego. "Wzywam Pana do działania i podjęcia konkretnych decyzji" - dodaje bokser.

Kandydat z partii Ziobry do PE prosi Tuska, aby podjął dwie decyzje. Pierwsza z nich miałaby dotyczyć złożenia wniosku do UE o wprowadzenie uczciwych ceł na sprowadzany po zaniżonych cenach do Polski i na europejski rynek węgiel z Rosji i Ukrainy. "Dziś na jego eksporcie zarabiają rosyjscy oligarchowie powiązani z Putinem i dobijają polskie górnictwo" - argumentuje Adamek.

Druga decyzja o którą prosi Adamek to, wycofanie się Polski ze zgody na zaostrzenie polityki klimatycznej (antywęglowej). "To Pan osobiście 21 marca 2014 r. na ostatnim szczycie przywódców w Brukseli zgodził się na zaostrzenie pakietu klimatyczno-energetycznego. Wzywam Pana do wycofania się z tej decyzji, gdyż stanowi ona śmiertelne zagrożenie dla polskiego górnictwa i energetyki opartej na węglu" - czytamy w liście.

Poniżej całość apelu do Donalda Tuska:

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje