AFP: Siostra Kim Dzong Una wyszła za mąż

Opublikowane w piątek zdjęcie młodszej siostry Kim Dzong Una - Kim Yo Dzong z obrączką na palcu, wywołało falę spekulacji. Wszystko wskazuje na to, że wyszła ona za mąż za syna jednego z najbliższych współpracowników przywódcy Korei Północnej. O sprawie pisze agencja AFP.

Zdjęcie Kim Dzong Una i jego młodszej siostry zostało zrobione 1 stycznia, podczas wizyty w nowo wybudowanym domu dziecka. Widać na nim, że 27-letnia Kim Yo Dzong ma obrączkę na serdecznym palcu lewej dłoni.

Reklama

Fotografia została opublikowana przez Rodong Sinmun, oficjalną, rządową gazetę Korei Północnej. 

Agencja informacyjna Korei Południowej - Yonhap - powołując się na źródła w Chinach podaje, że Kim Yo Dzong poślubiła syna wicemarszałka Choe Ryong-Hae, który jest uważany za osobę numer dwa w państwie.

"Z naszych informacji wynika, że siostra Kim Dzong Una wyszła za mąż za syna sekretarza Partii Pracy" - informuje agencja.

Także drugie źródło Yonhap potwierdza, że mężem Yo Dzong został Choe Song, który podobno ma ponad 30 lat. Choe Ryong-Hae ma dwóch synów i córkę.

Eksperci uważają, że małżeństwo pomogło Choe, który w listopadzie był w Moskwie ze specjalną wizytą, umocnić swoją pozycję w kręgu Kim Dzong Una. Twierdzą także, że Kim Yo Dzong, która kiedyś razem z bratem studiowała w Szwajcarii, wywiera coraz większy wpływ na lidera Korei Północnej. W ostatnich miesiącach towarzyszy mu ona we wszystkich oficjalnych wizytach.

ak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje