Awaria w Eurotunelu. Z chaosu chcieli skorzystać imigranci

Częściowe zamknięcie Eurotunelu spowodowało chaos we Francji, z którego chcieli skorzystać imigranci. Tłumy desperatów otoczyły ciężarówki oczekujące w kolejce do portu w Calais. W ten sposób chcieli się przedostać na pokład promów płynących do Wielkiej Brytanii i nielegalnie przekroczyć granicę - informuje AFP.

Problemy z zasilaniem i awaria jednego z pociągów doprowadziły w poniedziałek do ewakuacji ponad 380 pasażerów.

Zamknięto część tunelu łączącego Francję z Wielką Brytanią. Kilka pociągów Eurostar w ogóle nie wyruszyło w trasę.

Reklama

Rzecznik Eurotunelu zapewnił, że problem został już rozwiązany i wszystkie pociągi kursują według rozkładów - informuje AFP.

Opóźnienia spowodowały jednak, że kierowcy ciężarówek musieli stanąć w długich kolejkach do portu w Calais, by alternatywną drogą - na pokładzie promu - dostać się do Wielkiej Brytanii.

Samochody dostawcze zostały dodatkowo otoczone przez mieszkańców pobliskich obozów dla imigrantów. Korzystający z chaosu w okolicach Calais uchodźcy próbowali podczepiać się do samochodów dostawczych lub - w akcie desperacji - wyrzucali z kabin kierowców.

W ciągu kilku ostatnich lat wokół Calais powstały obozy. Ich mieszkańcy liczą na to, że uda im się ukryć w samochodach dostawczych oraz osobowych i w ten sposób nielegalnie przedostać za granicę. Są przekonani, że Wielka Brytania oferuje imigrantom o wiele lepsze warunki niż Francja.

EKM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje